Jak szybko drukować w Internecie

Jak szybko drukować w Internecie

Pisałem na blogu o projektowaniu grafiki do druku i specyfikacji technicznej jak przygotować projekt do drukarni, a tym razem pokarze jak łatwo można zamówić realizację druku w kilka minut zaraz po zakończeniu pracy nad projektem bez odchodzenia od biurka. Zaprezentuje to na konkretnej drukarni Internetowej, która przy okazji zasługuje na wyróżnienie przez prostotę składania zamówienia, jakości dostarczanych wydruków i przystępnej cenie.

Już od samego początku projektu trzeba zadbać o podstawowe specyfikacje techniczne wymagane do druku, o których można przeczytać w artykule Projektowanie do druku. Jednak każda drukarnia ma swoje indywidualne wymagania, do których należy się dostosować aby druk wyszedł jak najlepiej i uniknąć rozczarowań. Dobrym przykładem dla mojej prezentacji jest drukarnia drukomat.pl, która wyróżnia się z pośród wielu drukarni internetowych, z której często korzystam i nigdy się nie zawiodłem. Drukoma.pl jest jedną z niewielu drukarni, która nie wymaga osadzania w pliku dodatkowego profilu kolorów, niektóre drukarnie wymagają nadania profilu kolorów np. Coted FOGRA27, a drukomat wymaga przesłania pliku do druku bez osadzania konkretnych profilów koloru, jedynie palety CMYK co jest podstawą w plikach do druku. Mało tego dla wygodnych można pobrać makietę dla konkretnego projektu ulotki składanej czy plakatu o konkretnym formacie dla najpopularniejszych programów graficznych tj. Phostoshop, InDesign czy Corel DRAW.

W porządku mamy gotowy projekt zapisujemy go do formatu PDF lub TIF, te dwa formaty są najlepsze i najbardziej popularne do przesyłania plików do druku. Wchodzimy na stronę drukomat.pl wybieramy z pośród wielu dostępnych produktów jaki jest nam potrzebny w naszym przypadku weźmy ulotkę DL z sześcioma stronami składaną w C czyli wybieramy ULOTKI SKŁADANE i ukarze nam się podstrona z trzema kolumnami, pierwsza po lewej odpowiada za specyfikacje ulotki czyli jaki format, ilość stron i sposób składania, rodzaj papieru oraz lakierowanie lub foliowanie. My wybieramy format DL poziomo, strony 6 składane w C, dobrym papierem dla takiej ulotki byłby papier 170 g mat lub połysk do wyboru, dodatkowo można zabezpieczyć druk folią. Druga kolumna to wybór nakładu, proporcjonalnie im większy nakład tym taniej wychodzi jedna sztuka wydruku, dodatkowo wybieramy termin realizacji im szybszy tym koszt realizacji zwiększa się odrobinę, ale czasami jednak zależy klientom na czasie dlatego taka opcja do wyboru jest przydatna. Trzecia ostatnia kolumna zbiera informacje z zamówienia i podsumowuje jego koszt wraz z wysyłką, a na dole tej kolumny znajduje się link Instrukcja przygotowania pliku gdzie znajduje się informacja dotycząca prawidłowego przygotowania pliku do druku, wizualizacje układu oraz gotowe makiety do pobrania. W trzeciej kolumnie znajduje się przycisk ZAMÓW gdzie dokańczamy proces zamówienia.

Poniżej infografika z instrukcją podstrony z wyborem parametrów dla konkretnego produktu. Podstrona widoczna online: kliknij tu

drukomat

Nie zdążysz wypić kawy i dokonasz szybkiego zamówienia dlatego lubię tą drukarnie i zdecydowałem się opisać ten proces, który jest godny uwagi bo czas w projektach do druku zawsze jest napięty, a w tej drukarni mam szybki proces zamawiania, z góry wiem ile zapłacę, a drukarnia może wysłać kurierem gotowy wydruk do mojego klienta przez co moja oferta jest kompleksowa od projektu do druku!

Po złożeniu zamówienia po upływie krótkiego czasu drukarnia na mój e-mail podsyła link do strony z podglądem wydruku do akceptacji gdzie należy dokładnie sprawdzić treść, układ graficzny i inne ważne elementy w projekcie aby ostatecznie dostrzec czy podczas projektowania nie został popełniony błąd, jeśli takowych błędów nie znajdę akceptuję podgląd plików i nasze zamówienie przechodzi w proces realizacji. Drukarnia jest terminowa i przesyłki dochodzą na czas.

Bezpiecznie jest skorzystać z gotowych makiet dla konkretnego projektu gdzie mamy ustawione już potrzebne rozdzielczości, formaty, kolor CMYK i zaznaczone linie cięcia oraz marginesy. Stosując się do wytycznych i zachowując odpowiednie marginesy mamy pewność, że nasz plik będzie dobrze wydrukowany. Właśnie ta drukarnia Internetowa spełnia moje oczekiwania i jak wcześniej wspomniałem jestem jej częstym klientem realizując wydruki dla moich klientów dlatego polecam siebie dla projektów materiałów reklamowych, a następnie szybką realizację druku w Drukomat.pl Drukarnia Internetowa.

Udostępnij na Social Media: