DIV vs Table - HTML+CSS

DIV vs Table - HTML+CSS

Specjalnie dla tego wpisu przygotowałem 2 strony Internetowe o takiej samej szacie graficznej, ale różnią się kodem HTML. Jedna strona jest napisana w strukturze DIV, a druga w starej metodzie tabelkowej czyli Table. Celem przygotowania takich stron jest przeprowadzony przez mnie test, która strona ma większe zalety i szybciej wczytuje się w przeglądrce Internetowej. Więcej informacji oraz filmik testowy w dalszej części artykułu.

Osoby, które zajmują się pisaniem stron www wiedzą, że struktura DIV wyparła starą metodę tabelkową <Table>, która polegała na rozmieszczaniu poszczególnych grafik strony w tabelkach bez obrysu czyli w niewidocznych tabelach, które w HTMLu właściwie służą do przedstawiania danych tabelarycznych. Dziś stosuje się tzw. metodę pudełkową czyli DIV lub inaczej zwane bloki. Plusem DIVów jest to, że napisana strona Internetowa ma krótszy kod HTML w porównaniu do tabelek gdzie wygląda to tak, że jest tabelka w tabelce na tabelce i kod HTML jest długi. Po za tym struktura DIV jest lepiej interpretowana przez przeglądarki Internetowe dlatego DIVy dzisiaj są standardem. Często spotykam się z metodą tabelkową w wysyłanych na meile newsletterach gdzie często znajduje się jakaś ładna grafika. Podejrzewam, że taka struktura w newsletterach jest wykorzystywana dlatego, że czasami szybciej jest wykonać takiego meila w tabelkach niż na DIVach.

Na poniższym filmie prezentuje test stron opartych na tabelkach i DIVach. Z góry przepraszam za niezrozumiałe słowa, ale śpieszyłem się w wypowiedzi aby film był stosunkowo krótki. Więcej informacji przebieg mojego testu znajduje się w filmie więc zapraszam do oglądania.

 

Udostępnij na Social Media: