FOTOLIA przedstawia projekt drugiego artysty Kolekcji TEN

9 grudnia 2011, w każdym z 15 krajów i regionów, w których jest reprezentowana, Fotolia

udostępniła kolekcję TEN. TEN jak 10 artystów, 10 tematów, 10 miesięcy oraz 10 PSD. TEN jest jedynym
takim projektem promującym sztukę cyfrową do celów edukacyjnych oraz społecznościowych. Projektanci
grafiki uzyskują w ten sposób możliwość pobrania za darmo przez 24 godziny pliku PSD z warstwami
autorstwa znanego artysty, co umożliwi projektantom zdobycie nowych umiejętności i dalszy rozwoj własnych
prac. Pierwszy projekt autorstwa Soemone (Pierre Doucin), został pobrany przez 14 711 osób!
Drugim artystą uczestniczącym w projekcie TEN jest Xavier Bourdil, alias Trust in Elements, który
przedstawi swoją pracę na temat „Rodzina”, a jego projekt będzie udostępniony w postaci darmowego pliku
PSD już we wtorek 10 stycznia na www.fotolia.pl/ten.

 

 

 

 Trust in Elements, nietypowy projektant grafiki

Grafik i projektant stron internetowych żyjący w Paryżu, Xavier Bourdil, zanim został grafikiem, przez pięć lat studiował literaturę. Przeszedł niezwykłą ścieżkę kariery, i w wieku 25 lat oferuje własny unikalny styl oraz zaskakujące wykończenia, z abstrakcyjnymi i geometrycznymi kształtami, czcionką, przekształceniami. Xavier Bourdil tworzy sztukę odzwierciedlającą bardzo osobistą technikę i styl kompozycyjny, który pozwolił mu pracować nad licznymi projektami oraz dla marek, takich jak Cacharel, Lacoste, Paris Première. Trust in Elements przygotował drugi projekt Kolekcji TEN na temat „Rodzina”. „Tworząc tę pracę, zainspirowałem się klasycznym obrazem rodziny, aby następnie zrobić jego dekonstrukcję i opowiedzieć historię. Chciałem zwrócić uwagę na pojęcie podziału między dzieckiem a jego matką, dlatego też popracowałem nad ich rozmiarami. Większość moich realizacji to poetyckie, mroczne prace. Odnajdujemy tę dwoistość również w tym projekcie: jeśli wrażenie szczęścia i pewien blask wyróżniają się w tej scenie rodziny, to pojęcie rozerwania jest również obecne poprzez nałożenie części twarzy w dekonstrukcji.”

Za kulisami tworzenia sztuki cyfrowej

Plik PSD stworzony przez Trust in Elements będzie dostępny do pobrania za darmo przez 24 h w rozmiarze A3 (150 dpi) we wtorek 10 stycznia na stronie www.fotolia.pl/ten. Następnie będzie on dostępny w sprzedaży w rozmiarze A3 (300 dpi) w cenie 30 zł – do wykorzystania komercyjnego. Obrazy Fotolia wykorzystane do stworzenia projektu można będzie wykorzystać za darmo do celów prywatnych, w przypadku wykorzystania do celów zawodowych będzie należało wykupić je osobno na stronie serwisu Fotolia.

Zapowiedź drugiej pracy kolekcji TEN - Trust in Elements

Pliki PSD, każdy przedstawiający inną tematykę, będą dostępne do pobrania za darmo przez 24 godziny w formacie A3 (150 dpi) 10 dnia każdego z następnych miesięcy. Pliki będą również dostępne do nabycia w celach komercyjnych w rozmiarze A3 (300 dpi) w cenie 30 zł.

Aby zaprezentować kolekcję TEN, Fotolia stworzyła specjalną stronę www.fotolia.pl/ten, gdzie będą dostępne prace i pliki PSD każdego artysty wraz z wszystkimi warstwami i wykorzystanymi zasobami. Na stronie będzie dostępny również plik wideo przedstawiający techniki artysty oraz jego wskazówki.

 

Nie masz uprawnień do komentowania

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej