Projekt kreatywny TEN od Fotolia

fotolia-ten

FOTOLIA przedstawia projekt kreatywny TEN

Kolekcja niesamowitych obrazów w plikach PSD autorstwa światowych artystów cyfrowych do pobrania za darmo przez 24h

Już 9 grudnia 2011, w każdym z 14 krajów, w których jest reprezentowana,Fotolia udostępni kolekcję TEN. TEN jak 10 artystów, 10 tematów, 10 miesięcy oraz 10 PSD. TENjest jedynym takim projektem promującym sztukę cyfrową do celów edukacyjnych orazspołecznościowych. Każdy projektant grafiki uzyska możliwość pobrania za darmo przez 24 godzinypliku z warstwami PSD autorstwa znanego artysty, co umożliwi projektantom zdobycie nowychumiejętności i dalszego rozwoju własnych prac. Taki projekt ma miejsce po raz pierwszy w świeciesztuki cyfrowej!

 

 

Unikalny projekt pozwalający na zdobycie nowych umiejętności i wskazówekod 10 najlepszych artystów cyfrowych na świecie

Celem Fotolii w chwili opracowania koncepcji projektu TEN było połączenie po raz pierwszyw jednym projekcie: „sztuki cyfrowej”, „zasobów graficznych” oraz „celów edukacyjnych”. Inicjatywabyła możliwa dzięki współpracy Fotolii i dwóch głównych społeczności graficznych Wisibility orazAmkashop. Każdego miesiąca przez w ciągu 10 najbliższych miesięcy, jeden z 10 wybranychartystów cyfrowych przedstawi pracę stworzoną z użyciem obrazów dostępnych w serwisie Fotoliaw formacie PSD na warstwach. 10 artystów zgromadzonych w tej kolekcji, to dobrze znani i wyróżnieniw świecie projektowania graficznego:

- Pierre Doucin aka Soemone

- Xavier Bourdil aka Trust in Elements

- Emeric Trahand aka Takeshi

- The Hellohikimori studio

- Julien Morel aka Joolz

- François Leroy aka Graphic Travelling

- Julien Donot aka Pulssart

- Brice Chaplet aka Xerty

- Nicolas André aka Neopen

- Damien Vignaux aka Elroy

Pliki PSD, każdy przedstawiający inną tematykę, będą dostępne do pobrania za darmo przez 24godziny w formacie A3 (150 dpi), począwszy od najbliższego 9 grudnia i 10 dnia każdego znastępnych miesięcy. Pliki będą również dostępne do nabycia w celach komercyjnych w rozmiarzeA3 (300 dpi) w cenie 30 zł.

Aby zaprezentować kolekcję TEN, Fotolia stworzyła specjalną stronę www.fotolia.pl/ten, gdzie będądostępne prace i pliki PSD każdego artysty wraz z wszystkimi warstwami i wykorzystanymizasobami. Na stronie będzie dostępny również plik wideo przedstawiający techniki artysty oraz jegowskazówki.

„Ten ważny światowy projekt jest rezultatem zaufania 10 artystów, którzy dołączyli do nas orazwsparcia z ich strony naszych celów edukacyjnych i społecznościowych. Od początku chcieliśmypozwolić entuzjastom obrazów na doskonalenie ich wiedzy poprzez dostęp do darmowych plikówźródłowych najlepszych cyfrowych artystów. Pliki PSD są najczęściej pobieranymi zasobami wspołecznościach grafików online, ale zwykle są ograniczone do kilku elementów graficznych czynawet do prostego płaskiego obrazu. Dzięki plikom PSD z kolekcji TEN, projektant grafiki będziemógł poznać wszystkie wykorzystane narzędzia, elementy, tekstury, dynamiczne filtry, maski orazpędzle…” wyjaśnia Oleg Tscheltzoff, prezes i współzałożyciel serwisu Fotolia.

Soemone, pierwszy z artystów Kolekcji TEN

Pierwszy plik PSD dostępny do pobrania 9 grudnia na stronie www.fotolia.pl/ten, będzie pracąstworzoną przez Soemone na temat Biznes.„W tym pierwszym pliku PSD chciałem pokazać istotę ludzką jako serce świata pracy, włącznie zpostaciami z różnych kultur i kontynentów na tle największej biznesowej dzielnicy. Chciałem równieżodzwierciedlić ideę zrównoważonego rozwoju poprzez użycie odpowiednich tekstur i efektów.”Wyjaśnia Soemone przed dodaniem: „Aby dowiedzieć się więcej, musicie poczekać do 9 grudnia izobaczyć mój making of.”

Pierre Doucin znany pod pseudonimem Soemone, artysta będący pod dużym wpływem ruchumiejskiego i hip-hop, nieustannie się rozwija. W ciągu niespełna pięciu lat, ten samodzielniezdobywający wiedzę artysta przekształcił się z artysty graffiti w artystę, którego prace sąrozpoznawalne na całym świecie. Dzisiaj korzysta w wielu technik począwszy do projektowaniagraficznego, po kolaż i fotografię, a sam siebie nazywa „twórcą obrazów”. Jego pasja dla światagrafiki narodziła się w 2006 roku, kiedy wygrał międzynarodowy konkurs, który pozwolił mu nazarządzanie całą komunikacją dużego festiwalu. W 2008 roku został wybrany przez agencję Factory311, mającą siedzibę w Londynie, która dała mu możliwość pracy dla Manchester United. ObecnieSoemone pracuje dla Creative Syndicate oraz Début Art. W ten sposób w 2010 roku został wybranyDyrektorem Artystycznym znanych paryskich targów Who’s Next. Pracował również dla takich firmjak: Numericable, Fnac, Royal Shakespeare Company, Intel, Sprite, Renault… oraz agencjireklamowych: Publicis, DDB, TBWA, Euro RSCG…

W oczekiwaniu na otwarcie kolekcji TEN 9 grudnia, zapraszamy już teraz na stronę dedykowanąKolekcji dostępnej pod adresem: www.fotolia.pl/ten.

Nie masz uprawnień do komentowania

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej