Swatchoos - nowa wtyczka do Adobe Photoshop

swatchoos

Twórcy uwielbianego już na całym świecie Cooolorus’a przedstawiają swój najnowszy projekt: Swatchoos. Pracujesz dużo z paletami kolorów? Ta zaawansowana wtyczka do Adobe Photoshop CC ułatwi zarządzanie kolorami podczas projektowania dzięki grupowaniu kolorów i personalizowaniu grup dla szybszej i wygodnej pracy podczas projektowania. 

 

Szybkie i proste zarządzanie paletami kolorów

Jej najbardziej znacząca funkcjonalność to możliwość grupowania kolorów bez konieczności zapisywania ich w oddzielnych plikach. Od teraz użytkownicy mają możliwość tworzenia personalizowanych grup i zarządzania nimi podczas swojej pracy. Dzięki Swatchoos’owi użytkownicy zyskują również możliwość porządkowania swoich palet w takiej kolejności, w jakiej chcą na nich pracować. To tak proste jak praca na warstwach, tylko za pomocą spersonalizowanych swatchy. Zmiana jasności kolorów to kolejna funkcjonalność, dzięki której praca w Adobe Photoshop jest jeszcze łatwiejsza. Wystarczy jedno kliknięcie, by dopasować ton koloru do projektu. Ponadto wtyczka Swatchoos pozwala użytkownikowi sortować swatche w zależności od kryteriów takich jak jasność czy HUE. Co więcej, użytkownicy wtyczki mogą w dowolny sposób nazywać stworzone przez siebie grupy, a także oznaczać je wybranym przez siebie kolorem. Swatchoos pozwala również na generowanie grup kolorów z bitmap i warstw .psd, a także dzielić się swatch’ami z innymi użytkownikami Adobe Photoshop.

GroupCreation 

Główne funkcje

  • Tworzenie grup kolorów i zarządzanie nimi
  • Możliwość reorganizacji kolorów między grupami oraz względem siebie
  • Wpływanie na kolor warstwy kształtów, tekstów oraz bitmap
  • Edycja koloru swatchy, poprzez szybkie rozjaśnainie/ściemnianie lub wywołanie color pickera
  • Tryb Kompaktowy (bez widocznych nagłówków grup) nadal zachowujący większość kluczowych funkcji aplikacji
  • Skróty klawiszowe ułatwiające pracę 
  • Dostęp do wartości hex/rgb danego koloru 

ImportBitmap


Powyższa animacja pokazuje ciekawą funkcjonalność, która mi się spodobała dlatego postanowiłem opisać na blogu tą wtyczkę. Po zaimportowaniu bitmapy swatchoos wykrywa wszystkie kolory znajdujące się w bitmapie i rozkłada cała paletę dostępnych kolorów w soim panelu co może być przydatne w dalszym projektowaniu lub może zaszczędzić czas aby nie pobierać każdego koloru z obrazka pipetą bo w zasadzie dwoma kliknięciami wykryje nam cały zestaw użytych kolorów.

Aktualnie wtyczka jest dostępna w wersji beta i ostatecznie nie jest darmowa, ale w obecnej wersji beta jest tańsza o 33%.
Przy moich testach nie zauważyłem żadnych błędów i problemów jak na wersję beta.
Więcej informacji można znaleźć  na stronie produktu http://www.swatchoos.com  

W trakcie 6-godzinnego kursu poznasz szereg funkcjonalności i narzędzi do tworzenia grafiki komputerowej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 # Paweł 2017-06-12 09:05
Przyznam szczerze, że nawet bez takiej wtyczki zarządzanie kolorami w photoshopie jest bardzo łatwe, masz przecież mozliwość zdefiniowania własnych palet kolorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # WatiGraf - Mariusz 2017-06-12 19:17
Wtyczka ma więcej ustawień niż zarządzanie kolorami w PS. Można np. w kilka kliknięć zdefiniować paletę kolorów najlepiej pasujących do siebie, ręcznie dopasowywałbym na pewno dłużej i na oko. Najlepsza funkcja jaka mi się podoba to wykrywanie kolorów w kliknięty obiekt np. na warstwie.
Ciekawy dodatek bez którego w sumie da się żyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej