Retusz fotografii - tak czy nie?

retusz

 

Retusz zdjęć oznacza poprawianie fotografii, usuwanie zmarszczek z osób starszych lub niedoskonałości na skórze, wygładzanie skóry, zmiana koloru oczu itp. Retuszowanie modelek znajdujących się na okładkach znanych czasopism. Wszystko jest to dzieło grafika komputerowego, który zaretuszuję niechciane obiekty na fotografii cyfrowej lub odpicuje do wyglądu tzw. zdjęcia okładkowego, ale jak to się ma w życiu co dziennym, czy znajduje uznanie?

 

Retusz zdjęć 

Czasem w branży pojawiają się dyskusje na temat retuszu zdjęć, a w szczególności upiększania osób na zdjęciach. Dla jednych jest to porządane aby na zdjęciu wyglądać ładnie i usunąć sobie niedoskonałości i jest to coś fajnego co proawdzi do zachwytu, zaś z drugiej strony są osoby, które wyretuszowane zdjęcia uważają za sztuczne, komputerowe lub po prostu odpicowane zdjęcie w photoshopie i na takie zdjęcie patrzą z niechęcią. Do tego dochodzi obróbka zdjęć cyfrowych np. rozjaśnianie lub przyciemnianie zdjęć oraz innych drobnych czynności poprawiające jakość zdjęcia co moim zdaniem nie powinno być krytykowane. Retusz zdjęć tak czy nie? Zdania są podzielone, są zwolennicy i przeciwnicy.

Poniżej przykładowe zdjęcie retuszu modelki przed i po retuszu. Dokonałem w nim drobnego retuszu zmiana koloru oczu, małe rumieńce, malowanie powiek i wydłużanie rzęs oraz lekka zmiana koloru ust. W efekcie wyszło nawet dosyć naturalnie i mało widać zabiegów programu graficznego, ale zostawim to do skomentowania.

Źródło zdjęcia przed retuszem pochodzi ze strony photoxpress.com

Zdjęcie niżej przedstawia klasyczne odmładzanie postaci na zdjęciu. Aby odmłodzić Pana usunąłem mu głównie zmarszczki w okolicach oczu i czoła, większa ingerencja w odmładzanie na zdjęciu może skutkować sztucznie wyglądającą fotografią.

Zdjęcie "Przed" pochodzi z Fotolia.pl. Sprawdź je!

{nice1}

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej