9 projekt TEN - Brice Chaplet (Xerty)

Xerty 9 projekt TEN

W ramach Kolekcji Fotolia TEN w najbliższy piątek 10 sierpnia o godz. 10.00 udostępnimy 9. projekt TEN autorstwa artysty Brice Chaplet (Xerty) na temat “Mobile”.

W najbliższym pliku *.PSD pokażemy jak Xerty stworzył pracę na temat „Mobile”, który nie jest tak łatwy jak pozornie się wydaje. Xerty zdecydował się w swojej kompozycji skupić na olbrzymim smartfonie na plaży, który wydaje się hipnotyzować biznesmena… Porozrzucane elementy odnoszące się zarówno do komunikacji jak i wakacji, intensywna gra świateł i kolorów oraz różnorodne tła i głębia ostrości sprawiają, że plik PSD autorstwa Xerty stanowi cenny zasób pozwalający na doskonalenie posługiwania się warstwami i ustawieniami Photoshopa.

 W pracach Xerty wykonanych z użyciem technik mieszanych można odnaleźć liczne wpływy stylu miejskiego, muzyki i stylu vintage. Artysta żyje w surrealistycznym i szalonym świecie, gdzie doskonale dzieli się swoją dziwaczną i kolorową wizją życia.

„Od razu uznałem Projekt TEN za wyjątkowy i ambitny. (...) Tworząc własną kompozycję, chciałem pokazać swój styl, który jest stosunkowo surrealistyczny i użyć go do tematu „Mobile”. Aby to zrobić, posłużyłem się technikami kreatywnymi stosowanymi przez mnie na co dzień i próbowałem je wyróżnić, na ile to możliwe, w pracy PSD, która miała być pełna detali. Lubię bajkowe światy. Łączenie zabawnych małych detali, takich jak latające karty SIM, jako nawiązanie do ogólnego tematu było bardzo interesujące. Człowiek patrzący na smartfona, który jest centralnym i głównym elementem mojej kompozycji, jest w pewien sposób zafascynowany, jakby odkrył Świętego Graala. Inne postacie w tle – człowiek z jabłkiem zamiast głowy, czy biznesmen na trycyklu po prawej – również poszukują sieci. Inne unoszące się elementy (parasole, balony…) nadają koloru i dynamizmu tej kreacji, której celowo nadałem kolorowy i wakacyjny styl." – wyjaśnia Brice Chaplet.

10 sierpnia, o godz. 10.00 zostanie udostępniony kompletny plik .psd autorstwa Xerty do pobrania za darmo przez 24 godziny w rozmiarze A3 (150 DPI) na stronie www.fotolia.pl/ten. Po tym czasie, praca będzie dostępna w formacie A3 (300 DPI) w cenie 30 złotych. Po zakupie pracy, może być ona wykorzystana do tworzenia projektów komercyjnych. Aby wykorzystać pliki Fotolia użyte w projekcie w celach komercyjnych, niezbędne jest wykupienie odpowiedniej licencji do pliku na stronie Fotolia.

O autorze projektu

Artysta cyfrowy Brice Chaplet aka Xerty używa wektorów oraz miejskich tekstur i subtelnie komponuje je przy pomocy kontrastu i światła. Wynikowe ilustracje łączą zarówno ciemne jak i krzykliwe elementy, co tworzy silny i wyjątkowy kontrast. Jego prace odzwierciedlają nowoczesną estetykę, pokazującą wyraziste kształty i kreski. Xerty został zatrudniony przez Marie & Nous w 2009 roku i pracował dla Sony, Caron, Le Festival de La Fiction TV, L’INRS, Sciences-Et-Vie, Advanced-Creation, Que Choisir i Management. Obecnie jego inspiracją jest świat miejski, muzyka, styl vintage i alternatywna kultura amerykańska. Rezultatem są szalone, surrealistyczne wizje, gdzie artysta dzieli się swoimi olśniewającymi i kolorowymi wizjami życia.

Strona www z portfolio Xerty: http://cargocollective.com/mrxerty

Zobacz co sam Brice Chaplet (Xerty) ma do powiedzenia o sobie i swoim projekcie "Mobile"

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej