Fotolia wprowadza pierwszy na rynku microstock Plugin dla Adobe InDesign, Illustrator oraz Photoshop

fotolia pluginSilicon Publishing i Fotolia przedstawiają nowy plugin umożliwiający dostęp do 16 milionów stockowych obrazów Fotolia bezpośrednio z Adobe Creative Suite (CS5 i nowsze). Działające pod Adobe Creative Suite w wersji 5 lub nowszej, rozszerzenie umożliwia użytkownikowi przeglądanie, zarządzanie i umieszczanie obrazów stockowych Fotolia bezpośrednio w programie Adobe Photoshop, Illustrator lub InDesign w wersji CS5 lub nowszej. Zbudowane przez Silicon Publishing, rozszerzenie jest dostępne w dziesięciu różnych językach, w tym również w języku polskim.

 

 

 


Dział rozwoju w Silicon Publishing pracował nad rozszerzeniem niespełna 3 miesiące, wykorzystując doświadczenie wszystkich członków zespołu jako ekspertów w przemyśle i jako inżynierów Adobe. Zespół pracował bardzo intensywnie nad połączeniem rozszerzenia z 16 milionami obrazów Fotolia, zawierającym również takie narzędzia jak szybka zamiana obrazów poglądowych na pliki w wysokiej rozdzielczości.

Jesteśmy podekscytowani nową technologią CS Extension firmy Adobe. Rozwinęła się w solidne rozwiązanie dla programistów chcących rozszerzyć wiele kreatywnych aplikacji Adobe wykonując jednorazowy wysiłek projektowy. Technologia ta pozwoliła nam skorzystać z Adobe Flex do stworzenia pojedynczego rozszerzenia CS, które łączy Photoshopa, InDesign oraz Illustratora z zasobami serwisu Fotolia, mówi Olav Martin Kvern z Silicon Publishing.


Fotolia jest dumna będąc pierwszą ze znaczących agencji stockowych, korzystającą z możliwości nowej technologii Adobe CS Extension razem z Silicon Publishing. Ich doświadczenie i wiedza na temat procesu kreatywnego jest zdumiewająca i myślimy, że wszyscy projektanci grafiki przyjmą nasz dodatek z zadowoleniem, mówi Oleg Tscheltzoff, Prezes Fotolia LLC.

Plugin aktualnie w wersji beta dostępny jest na stronie: http://pl.fotolia.com/adobeplugin

Fotolia
Bank kreatywnych obrazów royalty-free, lider w Europie na rynku microstokowym. Fotolia oferuje ponad 16 milionów zdjęć, ilustracji, wektorów oraz wideo HD w niskich cenach, zaczynających się od 2,50 zł za pojedynczy plik. Wraz z pojawieniem się Kolekcji Infinite, Fotolia stała się pierwszym ogólnoświatowym microstockiem oferującym obrazy pochodzące od profesjonalnych agencji, jak i artystów niezależnych. Założona w Nowym Jorku w 2004, Fotolia jest obecna na całym świecie jako serwis dostępny online w 12 językach oraz 15 krajach, z którego korzystają 3 miliony klientów na całym świecie.

Silicon Publishing
Silicon Publishing jest wiodącym dostawcą rozwiązań technologii web-to-print, web-to-web, multichannel, oraz innych rozwiązań automatycznego publikowania. Dzięki połączeniu najważniejszych technologii takich jak Adobe Scene7 oraz InDesign Server z własnymi wynalazkami, pozwalamy naszym klientom na zautomatyzowanie i produkcję wysokiej jakości treści dla każdego medium. Mamy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w implementacji najlepszych w swoim rodzaju rozwiązań wspomagających publikację dla topowych światowych marek.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej